Najnowszy

Nieodpłatne szkolenia dla organizacji niedochodowych

Działasz jako wolontariusz? Od dziś możesz ubiegać się o szkolenia, które pomogą Twojej organizacji rozwinąć skrzydła. Za uczestnictwo w zajęciach nie zapłacicie jednak ani złotówki.Cho

Czytaj więcej...

Nieodpłatne szkolenia dla organizacji niedochodowych

Autor: admin
Data publikacji: 05.06.2018

Działasz jako wolontariusz? Od dziś możesz ubiegać się o szkolenia, które pomogą Twojej organizacji rozwinąć skrzydła. Za uczestnictwo w zajęciach nie zapłacicie jednak ani złotówki.

Choć organizacje społeczne i charytatywne prowadzą często wartościowe projekty i rekrutują do nich pełnych energii wolontariuszy, to odczuwają brak fachowego warsztatu dotyczącego kierowania organizacją i zadaniami. A na kursy czy studia podyplomowe najczęściej ich nie stać.

Szkoleniowcy z Fundacji Training Projects postanowili wolontariuszom pomóc.  Aktywistów działających w tzw. trzecim sektorze zapraszają na nieodpłatne szkolenia z kilku dziedzin związanych z funkcjonowaniem stowarzyszeń i fundacji.  Wszyscy zainteresowani uczestnictwem  mogą zapisać się na warsztaty pisząc na adres [email protected] 

Rejestrować się mogą zorganizowane instytucje, jak i pojedynczy wolontariusze.  Bez względu na status formalny, każdy może ubiegać się o pomoc.  Nie jest wymagany żaden własny wkład finansowy, jednak korzystający ze szkolenia powinni zorganizować miejsce w którym odbędą się zajęcia – np. lokalna szkoła czy miejska biblioteka. 

Z jakich dziedzin można się szkolić?

zarządzanie projektem w organizacji non profit

przywództwo w zespole wolontariuszy – postawa lidera

komunikacja w organizacji

myślenie strategiczne

negocjacje ze sponsorami

marketing i promocja organizacji

radzenie sobie ze stresem w pracy wolontariusza

motywowanie wolontariuszy

zarządzanie przez cele 

warsztaty rozwojowe dla coachów

Pomoc Fundacji Training Projects nie jest ograniczona czasowo – prośby o wsparcie zgłaszać można w dowolnym czasie. Jednak trenerzy nie obiecują pomocy szkoleniowej wszystkim chętnym. Ograniczenie stanowi ilość dostępnych w danym miesiącu miejsc a także jakość aplikacji. 

- Zależy nam by wolontariusze byli równie profesjonalni jak menedżerowie w biznesie – komentuje Adam Pasternak, członek zarządu Fundacji. – Mamy na dzieję że dzięki nam prowadzone przez wolontariuszy kampanie staną się stały na coraz wyższym poziomie, nawet w tych mniej doświadczonych organizacjach. W takich miejscach szkolenia i podpowiadanie dobrych praktyk są zwykle potrzebne tak samo jak pieniądze np. z Unii Europejskiej. W wielu miejscowościach widzimy spore niewykorzystane fundusze unijne, bo organizacje nie wiedzą jak przygotować profesjonalnych projekt. Chcemy choć spróbować trochę to zmienić.  Tagi: